HER ŞEYİN TAM ORTASINDA

Ön görülü insanlar hep kazanır. Çünkü onlar gelişimi görmek ve potansiyeli fark etmek için başka bir bakış açısı gerektiğini bilirler ve buna sahiptirler. Anadolu Yakası’nın kalbi Sancaktepe’nin değerine değer katan yenilikleri görmek için geleceği görmek gibi sihirli güçlere sahip olmanız gerekmez.

Bu çerçeveden bakmanız yeterli:
Konum: Anadolu yakasında 7 ilçeye komşu konumundaki tek ilçe Sancaktepe. Resim İstanbul, Sancaktepe’nin de merkezinde yer alıyor. E-5 ve E-6 ana arter yollarının arasında, Samandıra-Kartal bağlantı yolu üzerinde eşsiz bir konum özelliğine sahip. Bu sayede Finans Merkezi Ataşehir’e 10 dk, Sabiha Gökçen Havalimanı’na 10 dk, Kartal sahiline 10 dk’da ulaşmak mümkün. Metro ile Üsküdar 24 dk, Yenikapı 36 dk, Taksim 44 dk. 3. Köprü bağlantı yollarına olan yakınlığı sayesindeyse her yere daha hızlı ulaşabilme imkanı sağlıyor.

Avrupa’nın En Büyük Sağlık Kompleksi: 4.100 yataklı Şehir Hastanesi Sancaktepe’de kuruluyor. İçerisinde 14 ihtisas hastanesi ve sağlık otelleri bulunan hastane Avrupa’nın En Büyük Sağlık Kompleksi olacak ve 15.000 sağlık personelini istihdam edecek. 40 bin metrekarelik bir alanda inşa edilen 400 yatak kapasiteli Sancaktepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin yapım çalışmaları hızla devam ederken, Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi 41 poliklinikle günde bin kişiye hizmet veriyor.

Eğitim Merkezleri: Okyanus Koleji, Doğa Koleji ve Bahçeşehir Koleji gibi önemli eğitim merkezleri Sancaktepe’de yer alıyor… Bu sayede çocuklarınız trafikte saatler harcamadan iyi eğitim alabilme şansına sahip olacaklar.

Ford Ar-Ge Merkezi: Ford’un dünyadaki en büyük 3. Ar-Ge Merkezi olan ve Türkiye’nin özel sektördeki en büyük Ar-Ge yapılanmasına sahip Ford Otosan, Türkiye’de bir ilke daha imza atarak 1.300 mühendisini aynı çatı altında toplayacak yeni mühendislik merkezinin temelini Sancaktepe’de attı.

Spor: 4.000 metrekarelik alanda kurulu Rıdvan Dilmen Spor Kompleksi, 2 halı saha, 1 basketbol ve voleybol sahası bulunduruyor. FIFA Standartlarına uygun olarak inşa edilen Sancaktepe Şehir Stadyumu ise 2.000 kişilik izleyici kapasitesine sahip ve stadın etrafında 4 parkurlu koşu pisti bulunuyor. Ayrıca ulusal ve uluslararası birçok müsabakaya ev sahipliği yapacak olan Eyüp Sultan Spor Kompleksi, Veysel Karani ve Akpınar Kapalı Spor Salonu ve Sancaktepe Kapalı Yüzme Havuzu tesislerinin de inşaat çalışmaları devam ediyor.

BİZ SİZE ULAŞALIM